MGT Filtre, 1992 yılında İstanbul'da havalandırma HVAC Sistemleri ve Temiz Oda Sistemleri için hava filtreleri üretmek üzere kurulmuştur.

MGT FİLTRE kalite verimlilik ve sürdürebilirliği ilkesiyle;

25 yıllık tecrübesini yeni  teknoloji otomasyon üretim sistemlerini kullanarak EN 779 standartlarına uygun panel ,cepli ve kompakt yapıdaki filtreleri ve EN 1822 standartlarında Epa Hepa Ulpa filtrelerin üretimini yapmaktadır.

MGT Filtre 2004 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi uygulanmakta.

2014 yılında EN 779 2012 EUROVENT belgesi ile ürettiği M5-M6-F7-F8-F9 sınıfındaki filtrelerin verimlilik performansları sertifikalandırılmaktadır.

Pek çok sektörlerde gereklilik arz eden hava filtreleri standartlarda veya özel tasarım olarak üretilebilir.

Filtre ve filtrasyon sistemlerini etkili ve doğru kullanımının dünyanın geleceği için önem taşıdığına inanıyor ve daha temiz bir dünya için çalışıyoruz.

 

FELSEFEMİZ

Uluslararası bir marka olan MGT Filtre, mükemmellik detaylarda saklıdır ilkesine bağlı kalarak evrensel standartları yakalamayı, konusunda lider olmayı prensip edinmiştir.
MGT Filtre Ailesi, kaliteli yöneticilerle birlikte kaliteli yeni teknolojiyi kullanarak, kaliteli insan gücüyle sistematik bir yapı içerisinde kaliteli hammadde kullanarak; çağdaş pazarlama teknikleri kullanarak 5 kıtadaki ülkelere hizmet vermektir.


VİZYONUMUZ

Kalitesi dünya tarafından kabul görmüş, son derece aktif ve müşteri odaklı bir marka olarak ulusal ve uluslararası filtre sektöründe ön sıralarda olmak üzere üretim, satış ve pazarlamada ülkemizi temsil etmektir.
Uluslararası başarısının verdiği güçle, pazardaki yerini günden güne sağlamlaştırarak filtre konusunda zirveyi hedeflemektedir.
Ulusal ve uluslararası yasalara, yönetmeliklere standartlara bağlı kalarak çevre ve iş güvenliği konularında gereken çalışmaları ve yatırımları yaparak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda sıfır kaza ilkesiyle çalışmayı, enerjiyi verimli kullanmayı, çevresel dengeyi ve doğal kaynakları korumayı ilke edinmiştir.


MİSYONUMUZ

Dünyadaki filtre ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan MGT filtre teknolojisinde global gelişmeleri izleyerek müşterilerine yenilikçi çözümler sunup, insan ve çevreye duyarlı üretim anlayışıyla sürdürebilirliği sağlayıp lider bir filtre üretici olmaktır.
MGT markası olarak ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmektir. Dünyada yaşanan küresel gelişmelerin etkilerinden tüketicilerimizi koruyarak onlara en kaliteli ürün ve hizmeti sunarak ülke tanıtımını da misyon edinmiştir.